Про проект

Сайт cityplan.in.ua створено Східноукраїнським центром громадських ініціатив (СЦГІ). Ми розробили його для того, щоби громадяни знали більше про генеральні плани міст, про те як ці документи можуть бути корисними в житті звичайної людини.

Генеральний план населеного пункту - це найважливіший документ у сфері містобудування. Генплан затверджується органами місцевого самоврядування і визначає розвиток міста на найближчі роки. Для членів кожної громади важливо мати можливість доступу до цього документу, бо ми, містяни, повинні знати, що нас чекає у майбутньому, де і як будемо жити  ми  і наші діти.

На жаль, в більшості міст України для громадян генеральний план все ще недоступний та незаконно обмежений грифами «Для службового користування» і «Таємно». Саме тому на сайті cityplan.in.ua можна знайти інформацію про те, як, використовуючи закон, отримати доступ до необхідної містобудівної документації.

На нашому сайті Ви також знайдете інформацію про стан доступу до генеральних планів кожного з 460 міст України. Тут же можна отримати безкоштовну правову допомогу та поділитися власним досвідом отримання доступу до містобудівної документації. Кожен охочий має можливість додати на сайт cityplan.in.ua нову інформацію про доступність генплану саме у своєму місті.

Створення даного сайту стало можливим завдяки  програмі “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”,  проекту “Розвиток громадянського суспільства”, що здійснює Програма розвитку ООН, а також підтримці Посольства США в Україні.