Підтримайте кампанію

ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ НА ПРАКТИЦІ

 

Якщо Ви вважаєте, що містобудівна документація має бути відкритою для громадян, а мешканці міст повинні мати можливість впливати на містобудівну політику, закликаємо Вас підтримати діяльність Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Лише разом ми, активні громадяни, можемо змінити ситуацію в наших громадах, зробити органи державної влади та місцевого самоврядування відкритими й підзвітними громадянам. Мине якийсь час – і те, що раніше здавалося важкодосяжним, стане реальністю: генеральні плани будуть доступними для громадськості.

Але для того, щоб це сталося, потрібні дії! Різного масштабу й на різних рівнях: листи

й телефонні дзвінки до міської ради з запитами про доступ до генплану, тематичні публікації у ЗМІ, обговорення проблеми з громадськими активістами, журналістами та політиками, звернення експертів-науковців до профільного комітету Верховної Ради та безліч інших дій. Якщо Ви не байдужі до проблеми втаємничення генпланів – знайдіть зручний і цікавий для Вас спосіб зробити внесок у те, щоби життя наших громад стало менш корумпованим, більш чесним і заможним.

Якщо Ви готові діяти - пропонуємо кілька варіантів.

 

Поділіться своїми враженнями про сайт — надішліть нам свій відгук!

Якщо у Вас є зауваження або пропозиції щодо інформаційного наповнення веб-порталу пишіть нам на електронну адресу planmista@gmail.com або на поштову адресу: СЦГІ, 30-й квартал, буд. 2, кв. 14 м. Луганськ, 91005.

Свій відгук Ви також можете залишити на нашій сторінці у Facebook.

Ваша думка важлива для нас.

 

Дослідіть проблему у своєму місті чи селищі!

Спробуйте отримати доступ до Генерального плану у Вашому місті чи селищі. Поцікавтеся, як відображена екологічна ситуація на картах Генплану Вашого населеного пункту, чи немає поруч із Вашим будинком хімічного чи радіаційного забруднення, які плани щодо розвитку прилеглої території. Повірте, Вас можуть очікувати несподіванки. Для отримання доступу Ви можете особисто відвідати міську раду або написати інформаційний запит. Зразок цього документа Ви вже зараз зможете знайти на сайті.

Пам’ятайте: якщо запитувачі генплану на свій запит раніше отримали відмову, це не означає автоматичну відмову Вам. Час змінюється, змінюється реакція представників органів місцевого самоврядування, змінюється законодавство.

Більше інформації про доступність генпланів ви можете знайти у спеціальній літературі та статтях.

Нам цікаво дізнатися про Ваші спроби отримати доступ до Генерального плану. Ми готові надати Вам у цьому правову допомогу. Будь ласка, звертайтеся до СЦГІ — пишіть на електронну адресу planmista@gmail.com або на поштову адресу: СЦГІ, 30-й квартал, буд. 2, кв. 14 м. Луганськ, 91005.

 

Зверніться до Уряду! Допоможіть міським радам розсекретити генплан!

Вже більше двох років міські ради системно порушують ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності».

Однією із основних причин цього є бездіяльність проектних інститутів - розробників генпланів, а також Мінрегіону України, який формує державну політику в сфері містобудування.

Зверніться до Уряду та Адміністрації Президента з проханням спонукати відповідальних осіб виконувати свої службові обов’язки! Допоможіть цим організаціям виконати їх роботу!

Зразки звернень тут.

Додавайте в листи приклади із власного досвіду доступу до генпланів!

Інформуйте нас про отримані відповіді.

 

Розкажіть свою історію!

Можливість висловитися, описати свої почуття та думки можна і на http://cityplan.in.ua/.

Заводьте блоги – пишіть про проблему. Адже, ніхто не буде знати про її існування, поки про неї не почнуть говорити. Говоріть про те, що Вас турбує, тоді інші зможуть це почути.

Також Ви маєте можливість написати відгук про стан доступності генплану у власному місті на спеціально відведеній сторінці для кожного населеного пункту нашої країни.

 

Приєднуйтеся до коаліції! Поділіться ідеями!

Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно із партнерами здійснює кампанію за надання доступу громадськості до генеральних планів населених пунктів. Ми запрошуємо організації та фізичних осіб приєднатися до громадської коаліції, що виступає за законодавче закріплення за генеральними планами статусу документів, відкритих для громадян. 

Діяльність коаліції не обмежується лобіюванням законодавчих змін. Вона також передбачає проведення тематичних просвітницьких, навчальних і правозахисних заходів, покликаних забезпечити максимально швидке впровадження в життя запланованих законодавчих новел.

Якщо у Вас є запитання щодо приєднання до коаліції чи пропозиції щодо спільної діяльності, будь ласка, звертайтеся до нас на електронну адресу planmista@gmail.com або за телефоном 0642 49 13 74.

 

Допоможіть коштами або товарами!

Діяльність, спрямована на розсекречення генеральних планів, вимагає ресурсів. Вони потрібні для надання безкоштовної правової допомоги тим, хто її потребує у боротьбі за право на доступ до офіційних документів, для проведення освітніх заходів із громадськими активістами й державними службовцями; для ведення судових процесів. Ваші пожертви допоможуть зменшити рівень корупції у містобудуванні, зроблять наше суспільство чеснішим.

Для успішної реалізації кампанії потрібні меблі, оргтехніка, канцтовари. Щодо послуг, то доцільною буде допомога у здійсненні транспортних перевезень по Луганську та Україні, (зокрема, для проведення навчальних заходів та допомоги активістам з інших містах зокрема під час проведення громадських обговорень проектів  генпланів).

Ми будемо вдячні за фінансову чи іншу матеріальну підтримку нашої діяльності.

Ви можете перерахувати кошти для СЦГІ у відділенні будь-якого банку, зробивши переказ на гривневий рахунок № 26004035415001 Східноукраїнського центру громадських ініціатив (ЄДРПОУ 26402664) у АТ «Брокбізнесбанк», МФО 300249, з позначкою «благодійна пожертва на реалізацію статутних завдань СЦГІ».

З питань пожертв звертайтеся, будь-ласка, на електронну адресу planmista@gmail.com.