У доступі до генплану Севастополя відмовляють вже 7 років

У доступі до генплану Севастополя відмовляють вже 7 років

Севастопольська міська рада 2010 року відмовила Східноукраїнському центру громадських ініціатив надати доступ до графічної складової генплану міста Севастополя, обґрунтовуючи це тим, що на документі є гриф "Для службового користування". Така відповідь є порушенням чинного законодавства, а тому у квітні 2010 року Східноукраїнський центр громадських ініціатив звернувся до суду.

Через три роки, у жовтні 2013 року, у задоволенні позову Жовтневий районний суд міста Луганська відмовив, керуючись "необґрунтованістю" позову.

СЦГІ з таким рішенням не погодився, а тому звернувся до суду вищої інстанції з апеляцією. Донецький апеляційний адміністративний суд спершу задовольнив апеляцію СЦГІ. Пізніше Вищий адміністративний суд України скасував це рішення і направив справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

І вже у лютому 2017 року Донецький апеляційний адміністративний суд,повторно розглядаючи справу, постановив, що законодавство передбачає право, а не обов'язок Севастопольської міської ради надавати доступ до документа з грифом "Для службового користування". У такий спосіб апеляційний суд фактично виправдав протиправні дії органу місцевого самоврядування.

Одночасно, апеляційний суд не звернув жодної уваги на те, що графічна частина генерального плану міста Севастополя складається з 13 графічних матеріалів (карт різного масштабу), два з яких взагалі не мають грифу «Для службового користування».

Як відомо, з березня 2014 р. АРК та м. Севастополь де-факто окуповані Російською Федерацією. З огляду на це, навіть позитивне рішення українського суду не допомогло б громадськості отримати доступ до генерального плану відповідного міста. Разом з цим, суди продовжують підтримувати незаконні, на думку громадських активістів, дії органів місцевого самоврядування, у тому числі з окупованих населених пунктів.

«Питання доступу до генеральних планів населених пунктів України є принциповим для громадськості. Від змісту документу залежить життя всіх містян. Тому СЦГІ продовжить громадську адвокацію в цьому напрямку та навіть незважаючи на окупацію Криму вже найближчим часом звернеться з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України з метою визнання свого права на доступ до генерального плану м. Севастополя», – говорить про подальші плани активістів керівник Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Поділитися

Немає коментарів. Станьте першим!

Щоб отримати можливість залишати коментарі, вам необхiдно автризуватись використовуючи свiй профiль на cityplan.in.ua, або зазначенi сервiси: