Генплан столиці ухвалюють з порушеннями. Громадські активісти за допомогою звертаються до Президента України

Генплан столиці ухвалюють з порушеннями. Громадські активісти за допомогою звертаються до Президента України

Шановні колеги,

Звертаємося до Вас щодо підтримки ВІДКРИТОГО ЗВЕРНЕННЯ до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо порушення вимог чинного законодавства при розгляді проекту Генерального плану м. Києва 2025.

Інформуємо Вас, що посадові особи Мінрегіону та КМДА намагаються прийняти проект Генерального плану м. Києва 2025 p. не дивлячись на порушення норм чинного законодавства, всупереч діючому Генплану розвитку м. Києва до 2020 р., ігноруючи думку громадськості та з приховуванням інформації від суспільства.

Зокрема, ігноруючи вимоги чинного порядку інформування громадськості, провело 27 жовтня 2014 року була проведена архітектурно-містобудівна рада на якій розглядалося питання проекту Генерального плану м. Києва 2025.

Цей важливий захід відбувся у наступний день після позачергових парламентських виборів, що можна кваліфікувати, як бажання скористатися ситуацією післявиборчого процесу в країні у якому були задіяні громадські активісти та засоби масової інформації і відповідно не мали можливості взяти участь у цьому важливому заході. Жодної інформації на веб-сторінці Мінрегіону та КМДА про проведення даного засідання не було. І це при тому, що Мінрегіон, мав за 20 днів до проведення архітектурно-містобудівної ради, письмово інформувати про дату і місце такого розгляду та забезпечити можливість ознайомлення з документом який мав б розглядатися, а також із порядком денним. Викликає занепокоєння той факт, що депутати міської ради Києва та громадські активісти випадково дізналися про проведення архітектурно-містобудівної ради із мережі фейсбук, а не із сайту Мінрегіону або КМДА, як того вимагає чинне законодавство.

Особливо нас обурює намагання вже нової міської влади Києва, обраної після Революції Гідності, фактично узаконити допущені попередниками порушення чинного Генерального плану 2020. Звертаємо Вашу увагу, що проект «нового» Генерального плану м. Києва 2025 був ініційований ще Л.Черновецьким і мав на меті узаконити вже прийнятті рішення щодо відведення земельних ділянок.

Для запобігання корупції та вирішення проблемних питань в столиці, ще 15 жовтня 2014 року ряд депутатів міськради Києва, громадських активістів та експертів в сфері архітектури та містобудування звернулися із ВІДКРИТИМ ЗВЕРНЕННЯМ до міського голови В.Кличка http://osf.org.ua/public-finance-budget-kyiv/view/367 де зазначили необхідність громадського обговорення питання розвитку міста в частині містобудування та архітектури. Досі жодної відповіді на це звернення, не отримано. Лише в жовтні 2014 року проблеми пов’язані із Генпланом 2025 було піднято у публікаціях у провідних засобах масової інформації України, зокрема в газеті «Дзеркало тижня» http://gazeta.dt.ua/macrolevel/chomu-klichku-potriben-trener-_.html. Натомість маємо намагання влади у не публічний та непрозорий спосіб вирішити питання легалізації Генплану 2025 попри негативний публічний резонанс щодо цього документу, з ігноруванням думки громадськості.

Просимо Вас підтримати ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо порушення вимог чинного законодавства при розгляді проекту Генерального плану м. Києва 2025, що додається.

Поділитися

Немає коментарів. Станьте першим!

Щоб отримати можливість залишати коментарі, вам необхiдно автризуватись використовуючи свiй профiль на cityplan.in.ua, або зазначенi сервiси: