Геопортал містобудівного кадастру полегшує роботу архітекторів

Геопортал містобудівного кадастру полегшує роботу архітекторів

З появою супутникового знімку Києва 2013 року на публічному геопорталі містобудівного кадастру Києва (mkk.kga.gov.ua) кількість користувачів геопорталу збільшилась на 20%.

Геопортал продовжує відкривати Київ для профільних спеціалістів, архітекторів, бізнесменів та просто жителів міста.

Цього разу геопортал відкрив доступ до супутникового знімку Києва 2013 року. Просторова роздільна здатність знімку є надвисокою (70 см. на піксель). Це дозволяє чітко побачити будинки, дерева та автомобілі.

Супутниковий знімок має координатну прив'язку. Тому його можна розглядати як готову фотокарту масштабу 1:5000 через наявність.

Зона знімку включає прилеглі передмістя Києва - Вишневе, Коцюбинське, Петропавлівську та Софіївську Борщагівки.

Загальна площа знімку - 668 кв. км.

Перевагу нових можливостей геопорталу вже встигли оцінити архітектори.

Так, архітектор Олександр Колесніков зазначив: «Ще 12 років тому я переконував колег у необхідності подібних супутникових знімків для роботи. Дуже добре, що геопортал відкриває доступ інформації для всіх, без виключення. Мені, наприклад, як архітектору, тепер не потрібно витрачати час на тривалий пошук даних у архівах для роботи…»

В свою чергу, директор «ВТА», архітектор Євгеній Лішанський ще раніше говорив про неабияку цінність створеного ресурсу як у професійному колі, так і серед звичайних киян.

Заступник директора – начальник Служби містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриш прокоментував, що «…геопортал продовжує відкривати киянам все нові і нові дані про місто. Попри всі негаразди, у тому числі і з недофінансуванням, ми проводимо і будемо проводити цю роботу і надалі. Мешканці міста мають повне право володіти об’єктивною та актуальною інформацією про свій будинок, квартал, мікрорайон, про наміри влади, про загальноміські проекти тощо. Геопортал являє собою вікно до публічної інформації, яка служить людям…» - зазначив Андрій Вавриш.

Нагадаємо, що можливість використовувати супутниковий знімок Києва 2013 року в якості картографічної топооснови киян отримали 25 вересня цього року.

Джерело: "Громадський простір"

Поділитися

Немає коментарів. Станьте першим!

Щоб отримати можливість залишати коментарі, вам необхiдно автризуватись використовуючи свiй профiль на cityplan.in.ua, або зазначенi сервiси: