Найменше місто України – сокальський Угнів має генплан забудови з урахуванням історико-архітектурних цінностей

Найменше місто України – сокальський Угнів має генплан забудови з урахуванням історико-архітектурних цінностей

Перший заступник голови Сокальської РДА (Львівська область) С. Крут провів виїзну нараду у місті Угнові з питання активізації роботи щодо виготовлення містобудівної документації населених пунктів району. Тут, зокрема, йшлося, що фахівці Львівського державного інституту проектування «Містопроект» завершили роботу з розробки генерального плану забудови міста Угнова, а також сіл Угринова та Нинович. Про це повідомив сьогодні, 4 грудня, власкор ЗІКу з посиланням на дані Сокалської РДА.

Участь у розробці генплану міста Угнова брали також спеціалісти Державного історико-культурного заповідника «Княжий Белз». Під час проектних робіт був врахований історико-архітектурний опорний план міста.

Довідка ЗІКу.

Угнів вважається найменшим містом в Україні. Перша літописна згадка про Угнів датована 1360 роком, хоча місцеві дослідники стверджують, що він був відомий ще за часів Київської Русі, як одне із міст Червенської землі, про що мова йшла в «Повісті минулих літ».

Угнів був сторожовим форпостом, оточеним із чотирьох боків оборонними валами. Швидше, це було не містечко, а село, в якому переважали ремісники, що постачали свої вироби князівському Белзу, розташованому за 45 кілометрів. Проте, вже в 1462 році Угнів офіційно став містом, оскільки указом польського короля Казимира IV йому було дароване Магдебурзьке право, яке дозволяло мати свого війта, громадську раду, бургомістра і суддів.

Джерело: Zik

Поділитися

Немає коментарів. Станьте першим!

Щоб отримати можливість залишати коментарі, вам необхiдно автризуватись використовуючи свiй профiль на cityplan.in.ua, або зазначенi сервiси: