Міський голова повів нараду з обговорення Генерального плану міста

Міський голова повів нараду з обговорення Генерального плану міста

20 листопада міський голова Тарас Копиляк провів робочу нараду, під час якої присутні обговорили проект генерального плану міста. Окрім заступників міського голови, секретаря ради, керуючого справами та головного архітектора, на зустріч було запрошено фахівців місцевого та обласного рівня: начальника управління Держкомзему у місті Самборі Степана Фура, спеціалістів Державного інституту проектування міст «Містопроект», а саме автора проекту генерального плану міста Самбора Юрія Столярова, проектантів Ольгу Новаківську та Олену Джегіль.

Генеральний план міста визначатиме принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання міської території. Разом з керівництвом міста було обговорено напрацьовані питання, окреслено зони промислових підприємств, визначено цільове призначення певних територій, уточнено межі міста з прилеглими селами, деякі території відведено під індивідуальне житлове будівництво, багатоквартирні будинки тощо. На підставі цього та з урахуванням усіх зауважень розробники генерального плану зможуть зробити так званий «чорновий варіант» основного містобудівного документу. Після його обговорення серед депутатського корпусу та громадськості подальші кроки будуть залежати від наявності фінансування.

На даний час уже зроблено підоснову генплану, історико-архітектурний опорний план і його архітектурну частину, попередньо враховано пропозиції, які подавалися в технічному плані, з урахуванням тих чи інших проектів, зон.

Зі слів головного архітектора Богдана Медведика, після затвердження генерального плану площа Самбора залишиться фактично незмінною. В історії Самбора перший генеральний план було затверджено в 1956 році, наступний – розроблено у 1974 та затверджено у 1976 році. Ним ми користуємося і досі, так як наступні два проекти - 1988 та 1994 року, затверджені не були. Загалом генплан приймається на 20 років, але Самбір користується документом, якому вже 36 років і який фактично не відповідає дійсності. Ми всі добре розуміємо, що місту потрібен генеральний план, адже без цього документу подальший просторовий розвиток міста просто неможливий.

Джерело: Сайт Самбірської міської ради

Поділитися

Немає коментарів. Станьте першим!

Щоб отримати можливість залишати коментарі, вам необхiдно автризуватись використовуючи свiй профiль на cityplan.in.ua, або зазначенi сервiси: