Зроби тексти генпланів доступними - напиши листа Прем'єру

Зроби тексти генпланів доступними - напиши листа Прем'єру

Починаючи з 2011 року на території  України діє ухвалений Верховною Радою України Закон України «Про доступ до публічної інформації». Норми зазначеного Закону у сукупності із нормами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов’язують міські ради забезпечувати доступ до генеральних планів міських населених пунктів України. Зокрема, після набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» вступила в силу норма-принцип (п. 6 ст.7), відповідно до якої «обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ». «Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений».

Проте абсолютна більшість міських рад вже більше двох років системно порушують зазначені закони. Текстові частини генеральних планів українських міст лишаються недоступними для громадян. Однією із основних причин цього - бездіяльність проектних інститутів - розробників генпланів та Мінрегіону України, що формує державну політику в сфері містобудування.

Допоможемо цим організаціям виконати їх роботу! Звернемось до Уряду та Адміністрації Президента з проханням спонукати відповідальних осіб зайнятися своєю роботою.

Зразки звернень додаються.

Додавайте в листи приклади із вашого досвіду доступу до генпланів!

Інформуйте нас про отримані відповіді.


Східноукраїнський центр громадських ініціатив
planmista@gmail.com

Поділитися

Прикріплені файли

Немає коментарів. Станьте першим!

Щоб отримати можливість залишати коментарі, вам необхiдно автризуватись використовуючи свiй профiль на cityplan.in.ua, або зазначенi сервiси: