Книги

Генеральний план міста для громадянина (посібник)

25.12.2013
Книга містить інформацію про генеральний план міста, зокрема про те, як зміст даного документа може впливати на життя кожного члена міської громади. Видання розповідає про складнощі, які можуть очікувати громадянина, що захоче отримати доступ до цього містобудівного документа. У виданні розміщено поради і зразки правових документів, з допомогою яких містянин може реалізувати своє право на доступ до публічної інформації та ознайомитися із генпланом.
Посібник буде цікавим представникам профільних громадських організацій, органів
державної влади та місцевого самоврядування, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам і всім тим, хто цікавиться практичною реалізацією права на доступ громадян до публічної інформації.
Завантажити

Загальнонаціональний звіт за результатами громадського моніторингу дій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо існуючих практик виділення земель під забудови у населених пунктах у 2008 р.

14.10.2013

Звіт розроблено за результатами проекту «Впровадження прозорих та вільних від корупції процедур забудови», що реалізовувався коаліцією громадських організацій місцевого та національного рівнів при загальному адмініструванні Східноукраїнським центром громадських ініціатив (м. Луганськ). Громадський моніторинг було виконано в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС).

Діяльність організацій-членів коаліції була спрямована на проведення громадського моніторингу дій державної влади та органів місцевого самоврядування щодо існуючих практик виділення земель під забудови в населених пунктах та на реалізацію кампаній громадського представництва на місцевому та загальнодержавному рівнях.

До змісту видання увійшли результати громадського моніторингу та кампаній громадського представництва, а також зразки моніторингових анкет, матеріалів адвокасі-кампанії.

Видання адресоване передусім представникам громадських організацій, органів самоорганізації населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які у власній діяльності зіштовхуються із питаннями виділення та використання земельних ділянок під забудову, депутатам місцевих рад та їх виконавчих комітетів та відповідним органам державної влади (Міністерству регіонального розвитку та будівництва, відповідним комітетам ВРУ) та іншим зацікавленим особам та організаціям.

Завантажити

Як втаємничуються генеральні плани міст і які наслідки це має для суспільства: матеріали громадської експертизи діяльності Мінрегіону України

19.02.2013

 

Видання присвячене проблемі обмеження доступу громадськості до генеральних планів населених пунктів України і складається з двох основних частин. Перша частина – це експертні пропозиції за результатами проведення громадської експертизи діяльності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у сфері формування Переліку відомостей, що становлять службову інформацію. Друга частина книги – це добірка статей, створених у рамках громадської експертизи, які висвітлюють вплив втаємничення генпланів міст на дотримання прав та свобод громадян, економіку, державне управління, національну безпеку, екологію, збереження культурної та історичної спадщини.

Книга буде цікавою представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, науковцям, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам і всім тим, хто цікавиться проблематикою містобудування та доступу до публічної інформації.

Завантажити

Як міській громаді приручити Левіафана: організація та проведення громадського обговорення генерального плану міста

17.10.2012

 

Видання складається із двох частин. Перша частина книги є навчальним кейсом, написаним на основі реальних подій з організації та проведення громадського обговорення генерального плану міста Луганськ. Друга частина книги має переважно методичний характер і містить витяги із законодавчих актів, зразки документів, які будуть корисні тим, хто прагне забезпечити повноцінну участь громадськості в ухваленні містобудівної документації. Видання буде цікавим представникам профільних громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, науковцям, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам і всім тим, хто цікавиться участю громадськості в плануванні й розвитку територій.

Завантажити

«Оформлення прибудинкової території: практичний посібник для ОСББ»

17.10.2012
 
У виданні розглядається вітчизняне законодавство, що регулює порядок надання земельної ділянки прибудинкової території у власність ОСББ, аналізуються проблеми реалізації права на прибудинкову територію та пропонуються можливі шляхи й інструменти захисту цього права.
Посібник буде корисним широкому коло читачів, яких цікавлять проблеми та практичні аспекти надання земельної ділянки прибудинкової території у власність ОСББ: представникам громадських організацій, членам органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, журналістам, а також депутатам місцевих рад та посадовим особам міських і районних виконавчих комітетів.
Завантажити

Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: збірник матеріалів за результатами проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції»

17.10.2012

 

Видання присвячено проблемі обмеження доступу громадськості до текстових та картографічних складових генеральних планів міських населених пунктів України. Книга складається з двох розділів: звіту про результати моніторингового дослідження доступності для громадськості генеральних планів міст та селищ України і виступів учасників круглого столу «Засекречення генеральних планів міст України – стратегічна необхідність чи рудимент закритого суспільства?» (м.Київ, 23 квітня 2010 року).

Видання буде цікавим представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, науковцям, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам та всім тим, хто цікавиться проблематикою містобудування та доступу до публічної інформації.

Завантажити

Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: моніторинговий звіт

17.10.2012

 

Видання присвячено проблемі обмеження доступу громадськості до текстових і картографічних складових генеральних планів міських населених пунктів України.
В основі видання – дані, зібрані в ході громадського моніторингу, проведеного у 2009-2011 роках Східноукраїнським центром громадських ініціатив.
Книга буде цікавою представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, науковцям, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам і всім тим, хто цікавиться проблематикою містобудування та доступу до публічної інформації.
Завантажити

Результати громадського моніторингу: взаємодія органів місцевого самоврядування Луганська з ініціативними групами, що відстоюють право на безпечне життєве середовище

17.10.2012

 

Результати громадського моніторингу: взаємодія органів місцевого самоврядування луганська з ініціативними групами, що відстоюють право на безпечне життєве середовище.

Автори: Ращупкіна Ю.В., Щербаченко В.В.

Завантажити

«Адміністративно-територіальна реформа: бачення місцевих громад Луганщини»

17.10.2012

 

Видання створене з метою активізації обговорення адміністративно-територіальної реформи серед широких кіл громадськості через оприлюднення інформації, напрацьованої в рамках проекту «Влада та місцеві громади: діалог заради успіху адміністративно-територіальної реформи на Луганщині». Книга містить кваліфіковані пропозиції та ідеї учасників проекту відносно необхідності та можливих шляхів здійснення адміністративно-територіальної реформи.

Завантажити

«Захист громадою свого життєвого середовища від незаконної забудови»

17.10.2012

 

Посібник підготовлено на основі вивчення практики реалізації повноважень міських рад та їх виконавчих органів у галузі архітектури і будівництва та у сфері регулювання земельних відносин, а також діяльності ініціативних груп місцевих жителів щодо захисту своїх прав на нормальне життєве середовище під час відведення земельних ділянок під забудову.
Розглядаються організаційно-правові питання проектування, планування та забудови міських поселень, виділення земельних ділянок під забудову, а також відповідні типові конфліктні ситуації та шляхи їх розв’язання за участі громадськості.

Завантажити